AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" LİSEYE GEÇİŞ SINAVI " SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

28 Haziran 2018 Perşembe günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında Ortaokul Müdürleri ile yapılan toplantıda liselere geçişte uygulanan merkezi sınavın sonuçları  değerlendirildi.
" LİSEYE GEÇİŞ SINAVI " SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

İlçemizde 2 Haziran günü yapılan Merkezi Sınava 530 öğrencinin katıldığını ve sorunsuz bir şekilde sınavın tamamlandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, hep birlikte özverili bir şekilde çalışmaya devam edersek, gerek öğrencilerimizin sınavlarda en iyi puanları alacaklarına gerekse de ilçemizde eğitim kalitesinin daha da yukarılara çıkacağına yürekten inandığının altını çizdi.

Sınava giren öğrencilerin puanlarının 26 Haziran 2018 Salı günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandığını ve aynı gün ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme kılavuzunun yayınladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, tercih işlemlerinin https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olunan okuldan ya da herhangi bir resmi ortaokul müdürlüğünden yapılabileceğini söyledi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı sonrası bu yıl ilk defa uygulanan Liseye Geçiş Sınavının ardından 2-13 Temmuz tarihleri arasında tercihlerin başlayacağını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, rehber öğretmenler tarafından oluşturulan tercih danışmanlığı komisyonlarının ilgili tarihlerde hem öğrenci hem de velilerimize hizmet vereceğine değindi.

Merkezî sınavla öğrenci alan okullara öğrencilerin puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yerleştirileceğini, LGS puanının eşitliğinde sırasıyla; Ortaokul Başarı Puanı’na, öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı üstünlüğüne, okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına ve tercih önceliğine bakılarak yerleştirme yapılacağını vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, çocuklarımızın geleceğe yönelik önemli adımlarından bir tanesi olması sebebiyle azami dikkat ve sıfır hata payı isteğinde bulunarak; okul müdürlerimize ve tercih danışmanlığı komisyonlarına çalışmalarında başarılar diledi.

28-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.