AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT RECEP İMAM HATİP ORTAOKULU AMASYA FUTSAL ŞAMPİYONU OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, öğretmenlerimizin 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde motivasyonlarının artırılması ve okullar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi amacıyla "Türkiye Öğretmenler Kupası" adı altında düzenlenen Futsal Turnuvası Final müsabakasında ilçemiz ile Taşova takımları karşı karşıya geldi.
ŞEHİT RECEP İMAM HATİP ORTAOKULU AMASYA FUTSAL ŞAMPİYONU OLDU

30 Ekim Çarşamba günü Amasya'da yapılan futsal il finalinde Taşova Öğretmenler Karması ile Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu karşılaştı.

Final müsabakasında güçlü rakibi Taşova Öğretmenler Karmasını ortaya koyduğu etkili ve üstün oyunuyla 4-0 mağlup eden ilçemiz temsilcisi Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu "Türkiye Öğretmenler Kupası" Futsal Amasya Turnuvası Şampiyonu oldu.

Maç sonrası takım arkadaşları ile büyük bir sevinç yaşayan oyuncular, çok güçlü bir kadroya sahip olduklarını, bugüne kadar yaptıkları 4 maçta da başarılı ve etkili bir oyun ortaya koyarak şampiyonluğu hak ettiklerini belirterek, her maç kendilerini destekleyen başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU'ya teşekkür ettiler ve hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu söylediler.

Bu faaliyetlere sadece bir yarışma ya da etkinlik olsun diye bakmadıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ise, öğretmen camiasının eğitimin yanı sıra futsal gibi çeşitli spor faaliyetlerinde bulunarak birlik ve beraberlik içerisinde en güzel dayanışmayı sağlayacaklarına inandığını, centilmenlik ve dostluk içerisinde gerçekleştirilen futsal turnuvasının da buna güzel bir örnek olduğuna vurguda bulunarak; Amasya İl Şampiyonu olan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Futsal Takımına katılacağı Karadeniz Bölge Şampiyonasında üstün başarılar diledi.

Centilmence geçen mücadele sonunda il şampiyonu olan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ile il ikincisi olan Taşova Öğretmenler Karması takımlarına madalya ve kupasını veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, katılımları için tüm takım ve oyunculara teşekkürlerini iletti.

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.