AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli sınıf öğretmeni Abidin Yelim’i(75) ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli sınıf öğretmeni Abidin Yelim’i(75) ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.

Beraberindeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mükerrem Düz ile birlikte Hacı Hayta Mahallesi Bayırlı Caddesindeki ikametinde rahatsızlığı dolayısıyla istirahat eden emekli öğretmen Abidin ile eşi Saliha Yelim’i(75) ziyaretinde çiçek vererek ellerinden öpen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, geçmiş olsun temennilerinde bulundu ve tüm öğretmenlerin selamlarını sundu. 

Herkesin eserine bir değer biçilebileceğini, ancak öğretmenlerin eserine asla paha biçilemeyeceğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, “sizler insana, topluma hizmeti amaç edinerek Cumhuriyet’imizi sonsuza dek yaşatmak için büyük bir özveri ile çalıştınız. Sizler hayatınız boyunca iyilik, doğruluk ve sorumluluk anlayışı içinde insana ve topluma yön veren rehberlersiniz. Emeklerinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Malatya doğumlu olduğunu ve Adana‘da büyüdüğünü, Suluovalı olan eşi (eski Belediye Başkanlarından merhum Halit Osman Otcu’nun amcasının kızı) dolayısıyla Suluovada uzun yıllar öğretmenlik yaptığını ve ikamet ettiğini ve de 3 çocuklarının bulunduğunu anlatan emekli öğretmen Abidin Yelim, “bu ziyaret dünyaya bedel. Beni bu özel günümüzde ziyaret etmeniz çok anlamlı ve çok memnun oldum. Şehit Aydın Korkmaz İlkokulundan öğretmenleriyle birlikte öğrenciler de ziyaretime geldi. Bugün en mutlu günlerimden biri oldu” dedi. 

1966 Yılının Haziran ayında Niğde/Aksaray Yeşiltömek Köyünde ilk görevine başladığını ve toplamda ise 30 yıl öğretmenlik yaptığını anlatan emekli öğretmen Abidin Yelim, “çok gayretli ve hevesliydim, çünkü mesleğimi ve çocukları çok seviyorum. Şimdi ise yoldan geçen çocukların seslerini duyunca mutlu oluyorum. Öğrencilerimi çok özledim… Onlara seslenip şekerler veriyor ve ‘derslerinize iyi çalışıp öğretmen olun’ diye nasihatlarda bulunuyorum…” diye konuştu. 

Ziyaret dolayısıyla mutluluk duyduğunu da belirterek yeni nesillere çeşitli nasihatlerde de bulunan emekli öğretmen Abidin Yelim, “gençler öğretmenliği ‘hiç yoktan öğretmen olmak iyidir’ şeklinde değilde, öğretmenlik mesleği ulaşılması zor ama kutsal bir meslek olmalı. Bu mesleği seçenlerde kendilerini iyi yetiştirerek sahip oldukları mesleklerini ve çocukları sevmelidirler. “Bir öğretmen olayım da nasıl olursa olsun” demek çok yanlıştır. Eskiden bizim zamanımızda öğretmen olmak çok zordu, şimdi daha kolay. Gördüğüm öğrencileri zaman zaman çağırıp bir şeyler soruyorum. Bilgilerinin çok zayıf olduğunu görüyorum ve çok üzülüyorum” diye konuştu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mükerrem Düz’e bahçesinde yetiştirdiği Misket Elması ikram eden emekli öğretmen Abidin Yelim, çeşitli hatıralarını anlatarak sohbetlerde bulundu.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.